Jak bez żalu przekazuję córce pochodnię dobrego wyglądu?

0 Comments


Kiedyś zwracałam na siebie uwagę. Teraz kolej na moją córkę.

Zdjęcie autora spacerującego po kamienistej plaży w Almerii w Hiszpanii.
Autor spacerujący po skalistych plażach Almerii, Hiszpania. 2007. Zdjęcie należy do Blake’a Lane’a.

W wieku 11 lat wyszedłem z łazienki katolickiej szkoły St. Peter, podziwiając dwa idealne wypukłości wystające z cienkiej białej koszuli mundurka, pod którą nigdy nie musiałem nic nosić. Uśmiechnęłam się, wracając do klasy. Nikt nigdy się nie dowie, pomyślałam, że pożyczyłam od siostry Louis Ann taśmę maskującą i zrobiłam sobie cycki.

Były idealne, pomyślałam. Przykleiły się do mojej skóry w odpowiednich miejscach i miały mniej więcej kolor mojej skóry. Pamiętam, że tego dnia otrzymałam wiele spojrzeń i przypisałam to wszystko moim nowym cyckom. Wiele innych dziewczyn w mojej klasie zaczynało pączkować, a ja znalazłam sposób, by dotrzymać im kroku.

Byłam sportowcem. Szybsza niż jakakolwiek dziewczyna w mojej klasie. Ale chłopcom już to nie imponowało, odkąd Heather Santos zaczęła nosić stanik.

Przeklęłam taśmę po tym, jak prawa kula wypadła podczas wyścigu Petera Milesa do domu. Nie widział, jak wypadła, ale zauważył niespójność. Więc nawet jeśli pokonałem go biegnąc tego dnia, on i tak wygrał.

“Ładne ugryzienie komara”, powiedział. “Szkoda, że nie ugryzł pana dwa razy, może nie pomyliłbym pana ze ścianą”.

Właśnie usłyszałem zinger od mojego kuzyna w weekend, więc byłem uzbrojony.

“Ach tak?” krzyknęłam, gdy przebiegł obok mojego mieszkania ulicą. “Pański kutas jest tak mały, że mógłby wisieć na Dorito”.

Przez lata strasznie podkochiwałam się w Peterze. Był wysoki, wysportowany, popularny. Ale kiedy byliśmy już na tyle dorośli, żeby coś z tym zrobić, znalazł sobie dziewczynę z bardzo bogatej szkoły na wzgórzu. Stephanie Graham była piękna, wysoka, z dużym biustem, a co najgorsze, naprawdę miła. Nigdy nie posmakowałem Petera, ale wpadłem na niego, gdy mieliśmy około 25 lat i musiałem uwierzyć mu na słowo, że ten gruby, łysiejący, pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna to on. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że żart z Doritos był bardziej trafny, niż mi się wydawało.

Spóźniłem się. Gdyby Peter nie zauważył mojego samotnego ukąszenia komara tego dnia, być może używałbym tych kulek z taśmy maskującej przez wiele lat. Dzięki Bogu, że Peter to zauważył…

Tags: , , , , , , ,