10 subtelnych oznak, że w dzieciństwie byli Państwo zaniedbywani emocjonalnie

0 Comments


Zaniedbanie nie zawsze oznacza głodowanie w kącie. Może być ono o wiele bardziej podstępne.

Photo by Mailchimp na Unsplash

Terry* jest jednym z moich bliższych przyjaciół i jest tym, co większość ludzi uznałaby za gwiazdę rocka w przenośnym znaczeniu tego słowa. Facet jest w stanie pozwolić sobie na czynsz w wysokości 4500 dolarów w Nowym Jorku, mimo że pracuje w branży artystycznej.

Większość ludzi uważa go za oszałamiający sukces w życiu. Jest dobrze znany w swojej dziedzinie, ma kontrakty, o których marzy większość artystów, a także jest zaręczony z piękną kobietą. To jest właśnie marzenie… zwłaszcza w Wielkim Jabłku!

Jednak nie jest on tylko człowiekiem sukcesu. Jest także człowiekiem i niedawno przyznał się do czegoś dość szokującego: jak się okazuje, nauczył się osiągać zbyt wiele, ponieważ desperacko pragnie uczucia swoich rodziców.

Spokojnie, w pewnym sensie już to wiedziałem. Po pewnym czasie stałem się naprawdę dobry w dostrzeganiu subtelnych oznak emocjonalnego zaniedbania. To są te, które naprawdę rzucają mi się w oczy, a nie te bardziej oczywiste.

Zdjęcie autorstwa Hunters Race wł. Unsplash

Człowieku, gdybym miał dolara za każdego wybitnego ucznia, którego spotkałem, a który był zaniedbywany emocjonalnie, byłbym bogatą, bogatą osobą. Istnieje pewien rodzaj zaniedbywania dzieci, który jest trudny do zidentyfikowania, dopóki się go nie zobaczy: przerywane wzmacnianie.

Jest to rodzaj zaniedbania, które ma miejsce, gdy rodzice nie chwalą dzieci wystarczająco, więc dzieci muszą naprawdę ciężko pracować, aby uzyskać jakąkolwiek pozytywną uwagę ze strony rodziców. Jeśli nie prześcigną wszystkich wokół, rodzice w zasadzie je ignorują.

Wiele osób, które tego doświadczają, albo całkowicie się wypala (proszę pomyśleć o uzależnionych od heroiny lub uciekinierach), albo staje się niespokojnymi, nadpobudliwymi kulami desperacji. Większość ludzi spodziewa się, że zaniedbane dzieci staną się narkomanami lub więźniami. Nigdy nie spodziewają się, że Pan Milioner nim będzie.

Miałem wiele romansów w kręgach Ivy League. Nie mogę nie zauważyć, że jest to niezwykle powszechne w tych wyższych…

Tags: , , , , , , ,